Pytanie:

Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?Ile powinno trwać pieszczenie pochwy, a ile sex?Mam 15 lat i mam problem że nie mam wytryskuczym to może być spowodowane?

Odpowiedź:

Seks – to nie tylko stosunek dopochwowy, ale wszelkie formy intymnej bliskości z drugą osobą. Mam tu na myśli zarówno bliskość fizyczną, jak też emocjonalną. Z całą pewnością termin ten obejmuje również pieszczoty narządów intymnych. Jak długo mogą one trwać? Nie ma określonej reguły. Seks jest sprawą bardzo indywidualną, a kontakt fizyczny – mówiąc ogólnie – może trwać tak długo, jak długo sprawia on przyjemność obojgu partnerom, jak długo chcą oni pozostawać w takim kontakcie. Wszystko zależy od osób zainteresowanych. Piętnastolatkowie znajdują się zwykle na takim etapie rozwoju, że nie muszą jeszcze mieć wytrysku, choć mogą go mieć. Brak wytrysku w tym wieku nie jest niczym niepokojącym.
Na pierwszy raz zaleca się prezerwatywy gładkie np. Durex Classic lub Durex Elite. Inicjacja seksualna I tak wiąże się z mnóstwem emocji I bodźców, zatem prezerwatywy prążkowane lub z wypustkami nie są w tej chwili potrzebne.